Κυπριακή Δημοκρατία

Σειρά Διαπίστευσης


Σειρά Διαπίστευσης






Α. ΣΕΙΡΑ ΔΙΑΠΙΣΤΕΥΣΗΣ
ΑΡΧΗΓΩΝ ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ
1. ΠΡΕΣΒΕΙΣ / ΥΠΑΤΟΙ ΑΡΜΟΣΤΕΣ


Α/Α
ΟΝΟΜΑ / ΧΩΡΑ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΠΙΔΟΣΗΣ ΔΙΑΠΙΣΤΕΥΤΗΡΙΩΝ
1
Α.Ε. Kα. Maria Alessandra Albertini
ΣΑΝ ΜΑΡΙΝΟ (΄Εδρα: Σαν Μαρίνο)
08.02.2001
2
Α.Ε. Kος. George Mbanga Liswaniso
ΝΑΜΙΜΠΙΑ (΄Εδρα: Λονδίνο)
04.09.2007
3
Α.Ε. Kος. Faisal Amin Abu Rass
ΥΕΜΕΝΗ (΄Εδρα: Βηρυτός)
13.01.2009
4
Α.Ε. Kος. Moussa Diakite
ΜΑΛΙ (΄Εδρα: Κάϊρο)
02.11.2009
5
A.Ε. Dr. Patrick Ignatius Gones
ΓΚΑΝΑ (΄Εδρα: Βρυξέλλες)
.
02.11.2009
6
Α.Ε. Κος. Edward Mohamed Turay
ΣΙΕΡΑ ΛΕΟΝΕ (΄Εδρα: Λονδίνο)
06.05.2010
7
Α.Ε. Κος. Roy Blackbeard
ΜΠΟΤΣΟΥΑΝΑ (΄Εδρα : Λονδίνο)
02.02.2011
8
A.Ε. κο Charles Essonghe
ΓΚΑΜΠΟΝ (΄Εδρα: Ρώμη
29.09.2011
9
A.Ε. Κος. Gunnar Gunnarsson
ΙΣΛΑΝΔΙΑ (΄Εδρα: Στοκχόλμη)
11.01.2012
10
A.Ε. Κος. Mulugeta Almseged Gessese
ΑΙΘΙΟΠΙΑΣ (΄Εδρα: Ρώμη)
11.01.2012
11
A.Ε. Κα. Cecilia Obono Ndong
ΙΣΗΜΕΡΙΝΗ ΓΟΥΙΝΕΑ (΄Εδρα: Ρώμη)
20.12.2012
12
A.Ε. Κα. Isabel Mercedes Da Silva Feijo
ΑΓΚΟΛΑ (΄Εδρα: Αθήνα)
20.12.2012
13
A.Ε. Κος. Rodrigo X Carreras
ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ (΄Εδρα: Τελ Αβίβ)
25.01.2013
14
A.Ε. Κος. Carlos Faustino Garcia
ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ (΄Εδρα: Τελ Αβίβ)
25.01.2013
15
A.Ε. Κα. Aida Luz Santos De Escobar
ΕΛ ΣΑΛΒΑΔΟΡ (΄Εδρα: Ρώμη)
25.01.2013
16
A.Ε. Κος. Aymard Hiram Jimenez Granda
ΠΑΝΑΜΑΣ (΄Εδρα: Αθήνα)
18.04.2013
17
A.Ε. Κος. Prahlad Kumar Prasai
ΝΕΠΑΛ (΄Εδρα: Τελ Αβίβ)
21.06.2013
18
A.E. Κος. Stanislav V. Osadchy
ΡΩΣΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ (΄Εδρα: Λευκωσία)
09.09.2013
19
A.E. Κος. Frank Mutubila
ΖΑΜΒΙΑ (΄Εδρα: Ρώμη)
16.09.2013
20
A.E. Κα. Winnie Anna Kiap
ΠΑΠΟΥΑ ΝΕΑ ΓΟΥΙΝΕΑ (΄Εδρα: Λονδίνο)
16.09.2013
21
A.E. Κος. Kim Chun Guk
ΚΟΡΕΑ (΄Εδρα: Ρώμη)
16.09.2013
22
A.E. Κος. Margus Rava
ΕΣΘΟΝΙΑ (΄Εδρα: Αθήνα)
04.11.2013
23
Α.Ε. Frederic Farid Stephan Fernandez Coustolle
ΒΟΛΙΒΑΡΙΑΝΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΤΗΣ ΒΕΝΕΖΟΥΕΛΑΣ (΄Εδρα: Αθήνα)
17.12.2013
24
A.E. Κος. Sheikh Ahmed Al-Shanfari
ΟΜΑΝ (΄Εδρα: Λευκωσία)
16.01.2014
25
A.E. Κος. Ivan Velimir Starcevic
ΚΡΟΑΤΙΑ (΄Εδρα: Αθήνα)
28.04.2014
26
A.E. Κος. Leong Hom Kee
ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ (΄Εδρα: Σιγκαπούρη)
03.07.2014
27
A.E. Κος. Alfredo Vasquez Rivera
ΓΟΥΑΤΕΜΑΛΑ (΄Εδρα: Τελ Αβίβ)
03.07.2014
28
Πάτερ Jerzy Kraj
ΑΓΙΑ ΕΔΡΑ (΄Εδρα: Λευκωσία )
03.07.2014
29
A.E. Δρ. Reza Zabib
ΙΡΑΝ (΄Εδρα: Λευκωσία)
02.10.2014
30
A.E. Κος. Ahmed Bouziane
ΑΛΓΕΡΙΑ (΄Εδρα: Βηρυτός)
02.10.2014
31
A.E. Κος. Vladimir Voronkovich
ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ (΄Εδρα: Σόφια)
05.02.2015
32
A.E. Κος. Lkhamsuren Dugerjav
ΜΟΓΓΟΛΙΑ (΄Εδρα: Σόφια)
05.02.2015
33
A.E. Κα. Aloun Ndombet-Assamba
ΙΑΜΑΙΚΗ (΄Εδρα: Λονδίνο)
05.02.2015
34
A.E. Κος. Nouth Narag
ΚΑΜΠΟΤΙΑ (΄Εδρα: Παρίσι)
03.03.2015
35
A.E. Κος. Felleng Mamakeka Makeka
ΛΕΣΟΘΟ (΄Εδρα: Λονδίνο)
03.03.2015
36
A.E. Κος. Patrick John Rata
ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ (΄Εδρα: Ρώμη)
03.03.2015
37
A.E. Κος. Bala Chandran Tharman
ΜΑΛΑΙΣΙΑ (΄Εδρα: Βηρυτός)
31.03.2015
38
A.E. Κος. Emilio Gimenez Franco
ΠΑΡΑΓΟΥΑΗ (΄Εδρα: Γαλλία)
30.04.2015
39
A.E. Κα. Helena Bambasova
ΤΣΕΧΙΑ (΄Εδρα: Λευκωσία)
30.04.2015
40
Α.Ε. Κος. Soriba Camara
ΓΟΥΙΝΕΑ (΄Εδρα: Κάϊρο)
16.06.2015
41
A.E. Κος. Sheikh Rashid bin Abdulrahman Al Khalifa
ΜΠΑΧΡΕΙΝ (΄Εδρα: Κάϊρο)
16.06.2015
42
A.E. Κος. Naceur Mestiri
ΤΥΝΗΣΙΑ (΄Εδρα: Ρώμη)
07.10.2015
43
A.E. Κος. Erik Edgar Haupt
ΟΥΓΓΑΡΙΑ (΄Εδρα: Αθήνα)
07.10.2015
44
A.E. Κος. Alan Merson Sweetman
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ (΄Εδρα: Λευκωσία)
07.10.2015
45
A.E. Κος. Michael Braad
ΔΑΝΙΑ (΄Εδρα: Αθήνα)
12.02.2016
46
A.E. Κος. Jorn Gjelstad
ΝΟΡΒΗΓΙΑ (΄Εδρα: Αθήνα)
12.02.2016
47
A.E. Κος. Young-Jip Ahn
ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΤΗΣ ΚΟΡΕΑΣ (΄Εδρα: Αθήνα)
12.02.2016
48
A.E. Κος. Doulat Kuanyshev
ΚΑΖΑΚΣΤΑΝ (΄Εδρα: Τελ-Αβίβ)
12.02.2016
49
A.E. Κος. Keith Morrili
ΚΑΝΑΔΑΣ (΄Εδρα: Αθήνα)
29.02.2016
50
A.E. Κος. Kebba S. Touray
ΓΚΑΜΠΙΑ (΄Εδρα: Ραμπάτ)
29.02.2016
51
A.E. Κος. Marthinus Christoffel Johannes Van Schalkwyk
ΝΟΤΙΟΣ ΑΦΡΙΚΗ (΄Εδρα: Αθήνα)
29.02.2016
52
A.E. Κος. Edward Mier-Jedrzejowicz
ΚΥΡΙΑΡΧΟ ΤΑΓΜΑ ΤΟΥ ΞΕΝΩΝΑ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
ΤΗΣ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ ΤΗΣ ΡΟΔΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΑΛΤΑΣ (΄Εδρα: Λευκωσία)
22.04.2016
53
A.E. Κα. Cristina Eduvigis Liakopulos Falcon de Papadikis
ΠΑΝΑΜΑΣ (΄Εδρα: Αθήνα)
22.04.2016
54
Α.Ε. Κος. Aftab Ahmad Khokher
ΠΑΚΙΣΤΑΝ (΄Εδρα: Βηρυτός)
22.04.2016
55
Α.Ε. Κος. Revaz Lominadze
ΓΕΩΡΓΙΑ (΄Εδρα: Λευκωσία)
16.05.2016
56
Α.Ε. Κος. Huang Xingyuan
ΚΙΝΑ (΄Εδρα: Λευκωσία)
30.08.2016
57
Α.Ε. Κος. Mohamad Sharari El-Bakhit El-Fayez
ΙΟΡΔΑΝΙΑ (΄Εδρα: Λευκωσία
30.08.2016
58
Α.Ε. Κος. Nathalie Jaarsma
ΟΛΛΑΝΔΙΑ (΄Εδρα: Λευκωσία)
03.10.2016
59
Α.Ε. Κος. Waleed Ahmad Al-Kandari
ΚΟΥΒΕΙΤ (΄Εδρα: Λευκωσία)
03.10.2016
60
Α.Ε. Κος. Timo Heino
ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ (΄Εδρα: Λευκωσία)
03.10.2016
61
Α.Ε. Κο Sultan Ibrahim Youssef Ibrahim Al-Mahmoud
ΚΑΤΑΡ (΄Εδρα: Λευκωσία)
03.10.2016
62
Α.Ε. Κος. Alvaro Jose Robelo Gonzalez
ΝΙΚΑΡΑΓΟΥΑ (΄Εδρα: Βιέννη)
29.11.2016
63
Α.Ε. Κος. Joseph Cuschieri
ΜΑΛΤΑ (΄Εδρα: Αθήνα)
29.11.2016
64
Α.Ε. Κα. Mariem Aouffa
ΜΑΥΡΙΤΑΝΙΑ (΄Εδρα: Ρώμη)
19.12.2016
65
Α.Ε. Κος. Joseph Rutabana
ΡΟΥΑΝΤΑ (΄Εδρα: Τελ Αβίβ)
19.12.2016
66
Α.Ε. Κος. Abdul Motaleb Sarker
ΜΠΑΓΚΛΑΝΤΕΣ (΄Εδρα: Βηρυτός)
19.12.2016
67
Α.Ε. Κος. Samir Addahre
ΜΑΡΟΚΟ (΄Εδρα: Αθήνα)
19.12.2016
68
A.E. Κος. Julio Cesar Lopez Tercero
ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΤΩΝ ΟΝΔΟΥΡΩΝ (΄Εδρα: Τελ-Αβίβ)
16.02.2017
69
A.Ε. Κα. Maria Pia Busta Diaz
ΧΙΛΗ (΄Εδρα: Αθήνα)
04.04.2017
70
A.E. Κος. Daya Srikantha John Pelpola
ΣΡΙ ΛΑΝΚΑ (΄Εδρα: Ρώμη)
04.04.2017
71
Α.Ε. Κος. Maung Maung Lynn
ΜΙΑΝΜΑΡ (΄Εδρα: Τελ-Αβίβ)
13.07.2017
72
Α.Ε. Κος. Rolandas Kacinskas
ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ (΄Εδρα: Αθήνα)
13.07.2017
73
Α.Ε. Κος. Marko Blagojevic
ΣΕΡΒΙΑ (΄Εδρα: Λευκωσία)
13.07.2017
74
Α.Ε. Κος. Wael Ismail AlKhalil
ΣΥΡΙΑ (Έδρα: Λευκωσία)
30.08.2017
75
A.E. Κος. Franz Josef Kremp
ΓΕΡΜΑΝΙΑ (΄Εδρα: Λευκωσία)
05.09.2017
76
A.E. Κος. Andrea Cavallari
ΙΤΑΛΙΑ (΄Εδρα: Λευκωσία)
17.10.2017
77
A.E. Δρ. Eva Maria Ziegler
ΑΥΣΤΡΙΑ (΄Εδρα: Λευκωσία)
17.10.2017
78
A.E. Κα. Deirdre Ni Fhalluin
ΙΡΛΑΝΔΙΑ (΄Εδρα: Λευκωσία)
17.10.2017
79
A.E. Κος. Jan Skoda
ΣΛΟΒΑΚΙΑ (΄Εδρα: Λευκωσία)
17.10.2017
80
A.E. Κος. Jubran Taweel
ΚΡΑΤΟΣ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ (΄Εδρα: Λευκωσία)
17.10.2017
81
A.E. Κα. Ardiana Hobdari
ΑΛΒΑΝΙΑ (΄Εδρα: Αθήνα)
17.10.2017
82
A.E. Κος. Tana Weskosith
ΘΑΙΛΑΝΔΗ (΄Εδρα: Ρώμη)
17.10.2017
83
A.E. Κος. Daniel Hernandez-Joseph
ΜΕΞΙΚΟ (΄Εδρα: Αθήνα)
17.10.2017
84
A.E. Κα. Janine Tagliante-Saracino
ΑΚΤΗ ΕΛΕΦΑΝΤΟΣΤΟΥ (΄Εδρα:
17.10.2017
85
Α.Ε. Κα. Mai Taha Mohamed Khalil
ΑΙΓΥΠΤΟΥ (΄Εδρα: Λευκωσία)
13.11.2017
86
Α.Ε. Κα. Claude El Hajal
ΛΙΒΑΝΟ (΄Εδρα: Λευκωσία)
13.11.2017
87
Α.Ε. Κος. Paul Steinmetz
ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ (΄Εδρα: Αθήνα)
13.11.2017
88
A.E. Κος. Shmuel (Sammy) Revel
ΙΣΡΑΗΛ (΄Εδρα: Λευκωσία)
05.01.2018
89
A.E. Κος. Sultan Ahmed Ghanem AlSuwaidi
ΗΝΩΜΕΝΩΝ ΑΡΑΒΙΚΩΝ ΕΜΙΡΑΤΩΝ (΄Εδρα: Λευκωσία)
07.02.2018
90
A.E. Κος. Omar Leyva Rafull
ΚΟΥΒΑ (΄Εδρα: Λευκωσία)
07.02.2018
91
A.E. Κος. Fadey Charchoghlyan
ΑΡΜΕΝΙΑ (΄Εδρα: Αθήνα)
06.03.2018
92
Α.Ε. Δρ. Esti Andayani
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ (΄Εδρα: Ρώμη)
06.03.2018
93
A.E. Κος. Calixte Batossie Madjoulba
ΤΟΓΚΟ (΄Εδρα: Παρίσι)
06.03.2018
94
Α.Ε. Κος. Stephen Lillie
ΗΝΩΜΕΝΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ (΄Εδρα: Λευκωσία)
11.05.2018
95
Α.Ε. Κος. Shinichi Nakatsugawa
ΙΑΠΩΝΙΑ (΄Εδρα: Λευκωσία)
11.05.2018
96
Α.E. Monsignor Leopoldo Girelli
ΑΓΙΑ ΕΔΡΑ (΄Εδρα: Ιεροσόλυμα) Apostolic Nuncio
26.07.2018
97
Α.Ε. Κος. Rierre-Yves Fux
ΕΛΒΕΤΙΑ (΄Εδρα: Λευκωσία)
26.07.2018
98
Α.Ε. Κα. Maria Manuela Freitas Bairos
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ (΄Εδρα: Λευκωσία)
26.07.2018
99
H.E. Mr. Kham - Inh Khitchadeth
ΛΑΟΣ (΄Εδρα: Γενεύη)
26.07.2018
100
H.E. Mr. Maris Klisans
ΛΕΤΟΝΙΑ (΄Εδρα: Αθήνα)
26.07.2018
101
Α.E. Κα. Maria Gabriela Troya Rodriguez
ΕΚΟΥΑΔΟΡ (΄Εδρα: Τελ Αβίβ)
26.07.2018
102
Α.E. Κος. Anatolie Vangheli
ΜΟΛΔΑΒΙΑ (΄Εδρα: Αθήνα)
103
Α.E. Mr. John Newton Guiliani Valenzuela
ΔΟΜΙΝΙΚΑΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ (΄Εδρα: Τελ Αβίβ)
26.07.2018
104
Α.Ε. Κα. Elizabeth Paula Napeyok
ΟΥΓΚΑΝΤΑ (΄Εδρα: Ρώμη)
26.07.2018
105
Α.Ε. Κος. Enoch Pear Duchi
ΝΙΓΗΡΙΑ (΄Εδρα: Τελ Αβίβ)
26.07.2018
106
Α.Ε. Κα. Irena Lichnerowicz - Augustyn
ΠΟΛΩΝΙΑ (΄Εδρα: Λευκωσία)
14.11.2018
107
Α.E. Κος. Samuel James Beever
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ (΄Εδρα: Λευκωσία)
14.11.2018
108
Α.E. Κος. Hossein Aminian Tousi
ΙΡΑΝ (΄Εδρα: Λευκωσία)
14.11.2018
109
Α.E. Κος. Alvaro Castillo-Aguilar
ΙΣΠΑΝΙΑ (΄Εδρα: Λευκωσία)
14.11.2018
110
Α.E. Κος. Lyubomir Todorov Todorov
ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ (΄Εδρα: Λευκωσία)
18.03.2019
111
Α.E. Κος. Judith Gail Garber
ΗΝΩΜΕΝΩΝ ΠΟΛΙΤΕΙΩΝ ΑΜΕΡΙΚΗΣ (΄Εδρα: Λευκωσία)
18.03.2019
112
Α.Ε. Κος. Khaled Mohammed Ismail Badawi Al Sharif
ΣΑΟΥΔΙΚΗΣ ΑΡΑΒΙΑ (΄Εδρα: Λευκωσία)
05.09.2019
113
Α.E. Κα. Isabelle Dumont
ΓΑΛΛΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ (΄Εδρα: Λευκωσία)
20.09.2019
114
Α.Ε. Κος. Anders Hagelberg
ΣΟΥΗΔΙΑ (΄Εδρα: Λευκωσία)
20.09.2019
115
Α.E. Κος. Madhumita Hazarika Bhagat
ΙΝΔΙΑ (΄Εδρα: Λευκωσία)
05.12.2019
116
A.E. Κα. Francoise Gustin
ΒΕΛΓΙΟ (΄Εδρα: Αθήνα)
06.02.2020
117
Α.Ε. Κα. Nguyen Thi Bich Hue
ΒΙΕΤΝΑΜ (΄Εδρα: Ρώμη)
06.02.2020
118
Α.Ε. Κος. Dusko Kovacevic
ΒΟΣΝΙΑ ΚΑΙ ΕΡΖΕΓΟΒΙΝΗ (΄Εδρα: Τελ Αβίβ)
06.02.2020
119
A.Ε. Κος. Shorsh Khalid Said
ΙΡΑΚ (΄Εδρα: Αθήνα)
06.02.2020
120
A.E. Κα. Gloria Isabel Ramirez Rios
ΚΟΛΟΜΒΙΑ (΄Εδρα: Ρώμη)
06.02.2020
121
A.E. Κα. Ana Vukadinovic
ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ (΄Εδρα: Αθήνα)
06.02.2020
122
A.E. Κος. Luis Ricardo Nario Fagundez
ΟΥΡΟΥΓΑΗ (΄Εδρα: Βηρυτός)
06.02.2020
123
A.E. Κος. Julio Eduardo Martinetti Macedo
ΠΕΡΟΥ (΄Εδρα: Ρώμη)
06.02.2020
124
A.E. Κος. Matjaz Longar
ΣΛΟΒΕΝΙΑ (΄Εδρα: Αθήνα)
06.02.2020
130
Α.Ε. Κος. Mario Edgardo Castillo Mendoza
ΟΝΔΟΥΡΑ (΄Εδρα: Τελ Αβίβ)
06.02.2020
129
Α.Ε. Κα. Esperance Ndayizeye
ΜΠΟΥΡΟΥΝΤΙ (΄Εδρα: Ρώμη)
06.02.2020
130
Α.Ε. Κος. Eduardo Augusto Ibiapina de Seixas
ΒΡΑΖΙΛΙΑ (΄Εδρα: Λευκωσία)
2. ΕΠΙΤΕΤΡΑΜΜΕΝΟΙ / ΕΠΙΤΕΤΡΑΜΜΕΝΟΙ ΕΠΙΚΕΦΑΛΗΣ ΑΛΛΩΝ ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ


Α/Α
ΟΝΟΜΑ / ΧΩΡΑ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΠΙΔΟΣΗΣ ΔΙΑΠΙΣΤΕΥΤΗΡΙΩΝ
1
Κος. Essam Zawia
Επιτετραμμένος (en pied)
ΛΙΒΥΗ (΄Εδρα: Λευκωσία)
2
Κος. Rafael Enrique Pirela Villalobos
Επιτετραμμένος α.ι.
ΒΕΝΕΖΟΥΕΛΑ (΄Εδρα: Λευκωσία)
26.04.2010
3
Πάτερ Jerzy Kraj
Επιτετραμμένος α.ι.
ΑΓΙΑ ΕΔΡΑ (΄Εδρα: Λευκωσία)
03.07.2014
4
Κος. Mhd Onfouan Naeb
Επιτετραμμένος α.ι.
Συρία (Έδρα: Λευκωσία)
16.09.2016
3. ΟΥΝΦΙΚΥΠ


Α/Α
ΟΝΟΜΑ / ΧΩΡΑ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΠΙΔΟΣΗΣ ΔΙΑΠΙΣΤΕΥΤΗΡΙΩΝ
1
Κα. Elizabeth Spehar
Ειδικός Αντιπρόσωπος του Γενικού Γραμματέα των Ηνωμένων Εθνών
και επικεφαλής της αποστολής
12.06.2016





4. ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΕΚΠΡΟΣΩΠΗΣΗ


Α/Α
ΟΝΟΜΑ / ΧΩΡΑ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΠΙΔΟΣΗΣ ΔΙΑΠΙΣΤΕΥΤΗΡΙΩΝ
1
Κος. Αντρέας Κεττής
Επικεφαλής Αντιπροσωπίας
ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΙΟ
16.03.2012
2
Κος. Ιερόθερος Παπαδοπούλου
Επικεφαλής Αντιπροσωπίας
ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
01.04.2018




5. ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΙ


Α/Α
ΟΝΟΜΑ / ΧΩΡΑ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΠΙΔΟΣΗΣ ΔΙΑΠΙΣΤΕΥΤΗΡΙΩΝ
1
Κος. Damtew Dessalegne
Αντιπρόσωπος Ύπατου Αρμοστή ΗΕ για τους πρόσφυγες
ΥΠΑΤΗ ΑΡΜΟΣΤΕΙΑ ΤΟΥ ΟΗΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΦΥΓΕΣ (UNHCR)
03.10.2013
2
Κος. Christopher Louis
Διευθυντής Προγράμματος
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΤΩΝ ΗΝΩΜΕΝΩΝ ΕΘΝΩΝ
Δράση για συνεργασία και Εμπιστοσύνης (UNDP - ACT)
11.07.2011
3
Κα. Tizina Zennaro
Διευθύντρια Προγράμματος
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΤΩΝ ΗΝΩΜΕΝΩΝ ΕΘΝΩΝ
Συνεταιρισμός για το μέλλον (UNDP - PFF)
26.05.2008
4
Κος. Vincenzo Guzzo
Επιτόπιος Αντιπρόσωπος
ΔΙΕΘΝΕΣ ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΤΑΜΕΙΟ (ΔΝΤ)
09.09.2013
5
Κος. Libor Kkrkoska
Επικεφαλής Γραφείου
ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΑΝΑΣΥΓΚΡΟΤΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ (EBRD)
11.09.2014






Β. ΣΕΙΡΑ ΔΙΑΠΙΣΤΕΥΣΗΣ
ΑΡΧΗΓΩΝ ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ ΜΕ ΕΔΡΑ ΤΗΝ ΚΥΠΡΟ

1. ΠΡΕΣΒΕΙΣ / ΥΠΑΤΟΙ ΑΡΜΟΣΤΕΣ / ΕΠΙΤΕΤΡΑΜΜΕΝΟΙ / ΕΠΙΤΕΤΡΑΜΜΕΝΟΙ Α.Ε.



Α/Α
ΟΝΟΜΑ / ΧΩΡΑ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΠΙΔΟΣΗΣ ΔΙΑΠΙΣΤΕΥΤΗΡΙΩΝ
1
A.E. Κος. Stanislav V. Osadchy
ΡΩΣΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ
09.09.2013
2
A.E. Κος. Sheikh Ahmed Al-Shanfari
OMAN
16.01.2014
3
Α.Ε. Κα. Helena Bambasova
ΤΣΕΧΙΑ
30.04.2015
4
A.E. Mr. Edward Mier- Jedrzejowicz
ΚΥΡΙΑΡΧΟ ΤΑΓΜΑ ΤΟΥ ΞΕΝΩΝΑ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗ ΤΗΣ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ, ΤΗΣ
ΡΟΔΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΑΛΤΑΣ
22.04.2016
5
Α.Ε. Revaz Lominadze
ΓΕΩΡΓΙΑ
16.05.2016
6
A.E. Κος. Huang Xingyuan
ΚΙΝΑ
30.08.2016
7
A.Ε. Κος. Mohamad Sharari El-Bakhit El-Fayez
ΙΟΡΔΑΝΙΑ
30.08.2016
8
Κα. Nathalie Jaarsma
ΟΛΛΑΝΔΙΑ
03.10.2016
9
Α.Ε. Κος. Waleed Ahmad Al-Kandari
ΚΟΥΒΕΙΤ
03.10.2016
10
Α.Ε. Κος. Timo Heino
ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ
03.10.2016
11
Κος.Sultan Ibrahim Youssef Ibrahim Al-Mahmoud
ΚΑΤΑΡ
03.10.2016
12
Α.Ε. Κος. Marko Blagojevic
ΣΕΡΒΙΑ
13.07.2017
13
Α.Ε. Κος. Wael Ismail AlKhalil
ΣΥΡΙΑ
30.08.2017
14
A.E. Κος. Franz Josef Kremp
ΓΕΡΜΑΝΙΑ
05.09.2017
15
A.E. Κος. Andrea Cavallari
ΙΤΑΛΙΑ
17.10.2017
16
Α.Ε. Δρ. Eva Maria Ziegler
ΑΥΣΤΡΙΑ
17.10.2017
17
A.E. Κα. Deirdre Ni Fhalluin
ΙΡΛΑΝΔΙΑ
17.10.2017
18
Α.Ε. Κος. Essam Zawia
ΛΙΒΥΗ
17.10.2017
19
Α.Ε. Κος. Jan Skoda
ΣΛΟΒΑΚΙΑ
17.10.2017
20
A.E. Κος. Jubran D. J. Taweel
ΚΡΑΤΟΥΣ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ
17.10.2017
21
Α.Ε. Κα. Mai Taha Mohamed Khalil
ΑΙΓΥΠΤΟΥ
13.11.2017
22
Α.Ε. Κα. Claude El Hajal
ΛΙΒΑΝΟ
13.11.2017
23
A.E. Κος. Shmuel (Sammy) Revel
ΙΣΡΑΗΛ
05.01.2018
24
A.E. Κος. Sultan Ahmed Ghanem AlSuwaidi
ΗΝΩΜΕΝΩΝ ΑΡΑΒΙΚΩΝ ΕΜΙΡΑΤΩΝ
07.02.2018
25
A.E. Κος. Omar Leyva Rafull
ΚΟΥΒΑ
07.02.2018
26
A.E. Κος. Stephen Lillie
ΗΝΩΜΕΝΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ
11.05.2018
27
Α.Ε. Κος. Shinichi Nakatsugawa
ΙΑΠΩΝΙΑ
11.05.2018
28
Α.Ε. Κος. Pierre-Yves Fux
ΕΛΒΕΤΙΑ
26.07.2018
29
A.E. Archbishop Leopoldo Girelli
HOLY SEE
26.07.2018
30
Α.Ε. Κα. Maria Manuela Freitas Bairos
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
26.07.2018
31
Α.Ε. Κα. Irena Lichnerowicz - Augustyn
ΠΟΛΩΝΙΑ
14.11.2018
32
Α.E. Κος. Samuel James Beever
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
14.11.2018
33
Α.E. Κος. Hossein Aminian Tousi
ΙΡΑΝ
14.11.2018
34
Α.E. Κος. Alvaro Castillo-Aguilar
ΙΣΠΑΝΙΑ
14.11.2018
35
Α.E. Κος. Lyubomir Todorov Todorov
ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ
18.03.2019
36
Α.E. Κος. Judith Gail Garber
ΗΝΩΜΕΝΩΝ ΠΟΛΙΤΕΙΩΝ ΑΜΕΡΙΚΗΣ
18.03.2019
37
Α.Ε. Κος. Khaled Mohammed Ismail Badawi Al Sharif
ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ
05.09.2019
38
Α.Ε. Κος. Anders Hagelberg
ΣΟΥΗΔΙΑ
20.09.2019
39
Α.E. Κα. Isabelle Dumont
ΓΑΛΛΙΚΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
20.09.2019
40
Α.E. Κα. Madhumita Hazarika Bhagat
ΙΝΔΙΑ
05.12.2019
41
Α.Ε. Κος. Eduardo Augusto Ibiapina de Seixas
ΒΡΑΖΙΛΙΑ
42


Τελευταία Ενημέρωση στις: 19/02/2020 04:00:41 PM